فلسفه طراحی گرافیکی

web_design_3

چطور طراحی گرافیکی در طراحی وب سایت می تواند اثر بخش باشد و چطور می توان طراحی گرافیکی را طراحی سایت دخیل کرد؟

طراحی گرافیکی جیست؟
طراحی گرافیکی تماما درباره استفاده از تکنولوژی است و به عنوان یک هنر در اتقال پیام و انتقال ایده های نو با تکیه بر نمایش تصاویر و المان های تصویری شناخته می شود.

در طراحی گرافیکی المان های تصویری یا تصاویری که پیام هایی را به کاربر منتقل می کنند با یاری تلفیقی از عکس ها و تصویر ها و سمبل ها ایجاد می شوند.

طراحی گرافیکی را می تواند در روزنامه ها ،مجلات، لوگوها ،بروشور ها و ... مشاهده کرد. برای ساختن وب سایت ها ، طراحی وب سایت و طراحی گرافیکی در ترکیب با یکدیگر نقش حیاتی را در طراحی صفحات وب بازی می کنند.

اما گاهی اوقات طراحان وب از این موضوع به سادگی عبور می کنند و آن را دست کم گرفته ، لذا در طراحی وب سایت ها و جذاب ساختن این سایت ها دچار مشکل می شوند.

در زیر چند نکته درباره اینکه چطور طراحی گرافیکی می تواند در طراحی سایت ها نقش موثری را ایفا کند ذکر کرده ایم:
طراحی گرافیکی وب سایت های حرفه ای و جذاب
طراحی گرافیکی نقش مهمی را در ساخت یک وب سایت حرفه ای و جذاب که مورد پسند کاربر باشد بازی می کند.
داشتن یک وب سایت با ظاهر جذاب ارزش آن را خواهد داشت چرا که اولین تاثیرظاهر وب سایت بر روی کاربران می تواند به ایجاد یک تاثیر جاودانه و همیشگی بر کاربران بیانجامد و در نتیجه افزایش ترافیک باور نکردنی به سایت شما را خواهد داشت.

طراحی گرافیکی بایستی به گونه ای باشد که بتواند مفهوم و پیام خاصی را به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به کاربران منتقل کند.

زمانی که شرکتی قصد فروش محصولاتی را دارد بایستی از گرافیک های مناسب و رنگ بندی مناسب برای دادن یک جلوه تخصصی و حرفه ای به وب سایت خود آگاه باشد تا بتواند موفق ظاهر شود.
طراحی گرافیکی سایت و تاثیر مستقیم آن در جلب اطمینان کاربران
تجارت های کوچک و شرکت های تازه کار بایستی بتوانند از گرافیک های مناسبی استفاده کنند تا بتوانند اطمینان کاربران را جلب کرده ، با توجه به اینکه استفاده از عناصر تصویری تاثیر بسزایی در جلب اطمینان کاربران دارند.

بعضی اوقات کاربران به یک سایت به دلیل ظاهر وب سایت و پیامی که المان های سایت و رنگ بندی آن به کاربر انتقال می دهد نمی توانند اعتماد کنند ، لذا این وب سایت ها به دلیل ظاهر آشفته خود کاربران با پتانسیلی را از دست خواهند داد و این کاربران خرید های خود را از شرکت های دیگر و سایت های دیگر انجام خواهند داد.
طراحی گرافیکی و استفاده از المان های تصویری
طراحی گرافیکی وب سایت شما بایستی بیشتر از آنچه محتوای سایت شما به کاربر در قالب پیام انتقال می دهند ،انتقال دهند.

شما احتمالا این جمله معروف را شنیده اید که :"یک تصویر مناسب می تواند با هزاران کلمه برابری کند".
این جمله در طراحی گرافیک سایت ها نیز صادق است.
قابلیت هدایت کاربران در سایت و در دسترس بودن محتوا به کمک طراحی گرافیک تحلیل شده و مناسب
اگر وب سایت شما نتواند به راحتی کاربر را به بخش های مربوطه در وب سایت هدایت کند لذا شما در رسیدن به اهداف مد نظر خود در پیاده سازی سایت ، شکست خوهید خورد و اصطلاحا به این تکنیک در دسترس بودن می گوییم.

طراحی سایت شما بایستی طوری باشد که بتواند کاربران را هدایت کند و محتوای مورد نیاز آنها را با کمترین کلیک در اختیار آنها قرار دهد.
با یک طراحی گرافیک مناسب در سایت قادر خواهید بود که از نقطه نقطه فضای وب سایت خود به نحو احسنت استفاده کنید.

ورود به قسمت هزینه خدمات گرافیکی