سوالات متداول

وب سایت چیست؟

وب سایت یک محیط مجازی بر روی شبکه جهانی اینترنت است که همه کاربران اینترنت می توانند به محتویات آن که می تواند متن ، عکس ، انیمیشن ، فیلم و ... باشد دسترسی داشته باشند .

وب سایت چه کارایی هایی دارد؟


وب سایت می تواند تفکرات ، خدمات ، محصولات و ... را در یک محیط جهانی به همه افراد دنیا عرضه کند و محدودیت های مکانی و زمانی را از میان بر دارد . اگر تفکرات و اندیشه های خود را در یک کتاب ، مجله ، روزنامه و غیره به ثبت برسانید بسته به محدوده توزیع ، شرایط مالی ، زمان چاپ و ... در محدودیت هستید . ولی در اینترنت هیچ کدام از این محدودیت ها وجود ندارد . اگر خدماتی ارائه می دهید و تبلیغ خود را در رسانه های عمومی نظیر روزنامه ها ، مجلات ، رادیو ، تلویزیون و ... انجام می دهید با بسیاری از محدودیت ها نظیر فضای محدود ، هزینه های گزاف ، دسترسی محدود در یک زمان محدود و ... مواجه هستید که در وب سایت شخصی خود با هیچ یک از این مشکلات روبرو نخواهید بود . اگر محصولات خود را به فروش می رسانید نیز با بازار محدود شهر خود یا کشور خود در رابطه هستید و امکان یافتن محصول شما تنها با مراجعه به محل کسب شما امکان پذیر است که در یک وب سایت علاوه بر آنکه هر انسانی از هر کجای دنیا قادر به دستیابی به محصولات شماست بلکه بدون نیاز به مراجعه به شما می تواند محصولاتتان را خریداری کند.

آیا من می توانم با استفاده از کامپیوتر شخصی خود یک وب سایت طراحی کنم؟

با فرض اینکه شما از موضوعات فنی کامپیوتر در حد متوسط آشنایی داشته باشید ، توانایی خرید و استفاده از نرم افزار های مربوطه را داشته باشید ، اطلاعات لازم و کافی در رابطه با چگونگی ساخت یک وب سایت را نیز داشته باشید ، امکان ثبت نام و فضای وب سایت خود را نیز داشته باشید خواهید توانست چیزی به نام وب سایت برای خود بسازید . همانطور که با یک مداد و کاغذ و یک کتاب معماری ساختمان و وسائل آن می توانید نقشه ساختمان را بکشید ولی در نهایت امر به بیراهه رفته اید ! پس چه بهتر که هر کاری را به کاردان آن بسپاریم !

شرکتهایی را می شناسم که نرم افزار های ساخت و مدیریت وب سایت را در اختیار من می گذارند و در کمتر از چند روز وب سایت من بر روی اینترنت خواهد بود

اگر شما الگوی یک لباس را داشته باشید می توانید نقش پارچه و رنگ آن را به تعداد نقش های طبیعت و رنگهای آن تولید کنید . این نرم افزار ها در حکم همین الگو ها هستند ! اگر شما ، دوستتان ، فامیلتان و شرکت رقیبتان همگی یک قالب ، یک خدمات ، یک عملکرد و به طور کلی یک وب سایت داشته باشید . چطور انتظار دارید تا با دیگر سایتها رقابت کنید ؟ آنوقت چه فرقی می کند که کاربری به سایت X برود و یا Y ؟ چه جذابیتی برای کاربران اینترنتی وجود خواهد داشت ؟ در واقع با استفاده از این وب سایتها شاید هزینه های خرید خود را کاهش داده باشید ولی یک خط به دور خود کشیده اید و اگر خواستید یک موضوع جدید به سایت خود اضافه کنید با هزاران مشکل روبرو خواهید بود !
اگر با همه این تفاسیر باز هم در استفاده از این نرم افزار های پیش ساخته تاکید دارید . برای موفقیت خودتان هم که شده به عنوان یک مشاور صالح با شرکت ما مشورت کنید .

طراحی یک وب سایت چه مدت زمان می برد؟

پس از آنکه مطالب و موضوعات و نیاز های وب سایت از طرف صاحب وب سایت در اختیار شرکت قرار بگیرد . واحد های مربوطه دقیقا زمان تحویل را معین خواهند کرد . در واقع این زمان وابسته به وب سایتی است که شما قصد خلق آن را دارید و بین 1 تا 8 هفته وابسته به نوع وب سایت به طول می انجامد .

طراحی یک وب سایت چه میزان هزینه می برد؟

پرسش این سوال در شرایطی که واحد های کاری ما هیچ زمینه ای از آنچه شما در وب سایتتان به آن نیاز دارید و خدماتی که می خواهید ارائه دهید ندارند نا بجاست . شما می توانید با مشاوران طراحی سایت از طریق ارتباط تلفنی و یا ملاقات حضوری هزینه تقریبی طراحی سایت مورد نظرتان را بر آورد کنید .همچنین از طریق این نرم افزار به طور تقریبی میتوانید هزینه طراحی وب سایت را به دست آورید.

چه تفاوتی میان سایتهای دینامیک و استاتیک وجود دارد؟

سایتهای دینامیک سایتهایی هستند که محتویات آنها همواره در حال تغییر و به روز رسانی است در حالی که سایتهای استاتیک از این تغییرات و به روز رسانی ها با بازه زمانی کوتاه مستثنی هستند.

من به یک وب سایت دینامیک احتیاج دارم یا استاتیک؟

بسته به خواسته شما از سایت خود این موضوع مشخص خواهد شد . چنانچه می خواهید تازه های شرکت خود اعم از اخبار ، عکس ، قیمت ، توضیحات محصولات یا کالا هایتان ، خدماتتان و غیره را در بازه های زمانی کوتاه (ساعتی ، روزانه ، هفتگی) تغییر و به روز کنید . نیاز به یک وب سایت دینامیک دارید و اگر این موضوعات در بازه های زمانی بزرگتر تغییر می کنند . با عقد یک قرارداد پشتیبانی و با هزینه کمتری می توانید سایت خود را مدیریت کنید.

در حال حاضر صاحب یک وب سایت هستم و از آن رضایت ندارم!

شما می توانید با استفاده از مشاوره های کارشناسی شرکت به دلایل عدم موفقیت خود در عرصه اینترنت پی ببرید و با استفاده از راهکارهای ما وضعیت فعلی وب سایت خود را متحول کنید .

برای رسیدن به موفقیت در ارائه یک وب سایت چه سطحی از طراحی لازم است؟

این کاملا بستگی به هدف وب سایت ، چیزی که شما می خواهید به آن برسید و آنچه رقیبان شما در حال انجام آن هستند دارد. اگر می خواهید اجناسی را برای خرید به بازدیدکنندگان سایت عرضه کنید در قدم نخست باید اطنمینان آنها را جلب کنید. در سیستم طراحی ما به توجه به فاکتور های فوق الذکر سطوح طراحی گرافیکی از طراحی پیشرفته و ممتاز تا طراحی های سطح پایین تر دسته بندی می شوند. اگر می خواهید کالای خود را به طور چشم نوازی در معرض دید کاربران قرار دهید پیشنهاد ما به شما در استفاده از بالاترین سطوح کیفیت طراحی می باشد. عده زیادی از صاحبان صنایع کوچک برای عرضه کارهای خود در مقابل صنایع جا افتاده و قدیمی تر باید از طراحی های حرفه ای گرافیکی و صوتی برای عرضه کالای خود استفاده کنند تا بدین نحو عقب افتادگیشان را جبران کرده و نگاه مطمئن کاربران را به خود جلب کنند. سطوح طراحی پایینتر هنگامی می توانند مفید باشند که جلب اعتماد کاربر فاکتور اصلی نیست . یکی از جوانب مهم برای تصمیم گیری در کیفیت طراحی بررسی نجوه کار سایر رقبای شماست تا بتوانید کاری معادل با آنها یا با کیفیتی متفاوت و بهتر از آنها عرضه کنید.

چرا هزینه طراحی وب سایت را به طور دقیق ذکر نکرده اید؟

این یکی از سوالاتی است که در ذهن بسیاری از بازدید کنندگان سایت ایجاد می شود. طراحی وب سایت و کیفیت آن کاملا بستگی به هدف فرد از طراحی آن دارد ، لذا شرکتی که می خواهد صرفا اطلاعاتی را در مورد محصولاتش در وب به نمایش بگذارد با شرکتی که می خواهد تفاوت خود را با دیگران به مخاطبش القا کند دارای دو استراتژی کاملا متفاوت هستند و به همین دلیل حجم کار لازم برای طراحی این دو سایت هيچ گونه شباهتی با هم نداشته و در نتيجه هزینه تمام شده نیز متفاوت خواهد بود. لذا در خواست خود را در مورد طراحی وب سایتتان را به همراه استراتژی خود به ما اطلاع دهید تا برآورد دقیقی از حجم کار و هزینه های آن را در اختیارتان قرار دهیم. به این منظور از فرم ارسال سفارشات استفاده کرده و آنرا به دقت تکمیل کنید.

به چه علت سازمان و کسب و کار من به یک وب سایت احتیاج دارد؟

امروزه اینترنت تنها مختص مرفهین ، جوانان و یا افراد تحصیلکرده نیست و به قسمتی از زندگی روزمره تک تک افراد حامعه تبدیل شده است. در جهان بیش از 600 میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند و این چیزی نیست که لتوان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. وب سایت ها شیوه هزینه بری برای تبلیغ هستند ،چراکه در مقابل یک تبلیغ چاپ شده که یکبار پخش می شود وب سایت ها 24 ساعت در روز و 365 روز در سال فعالیت می کنند. یک حضور متفاوت و پایدار در وب علاوع بر اعتبار و شخصیت دادن به کسب و کار شما وسیله و سرویس مناسبی برای مشتریان شما برای ارتباط با شما خواهد بود.
مشتریان شما ، با استفاده از وب به اطلاعات دسترسی پیدا کرده و خرید می کنند و روابط تجاری شما را گسترش می دهند پس بهتر است آنها را به وب سایت خود دعوت کنید.

برای ایجاد یک وب سایت به چه چیزهایی نیاز دارم؟

برای هر وب سایت به چهار نوع سرویس احتیاج خواهید داشت : ثبت دامنه ، اجاره فضای میزبانی وب ( هاست ) ، طراحی وب سایت و تبلیغات.

دامنه (Domain) چیست؟

همانطور که هر شرکت يا هر شخص داراي مشخصاتي يکتا نظير : اسم، آدرس و يا آرم مي باشد، هر فرد حقيقي يا حقوقي جهت حضور در اينترنت مي بايست يک نام و آدرس مجزا براي خود داشته باشد. اين آدرس مجزا و انحصاري اصطلاحاً با نام Domain یا دامنه شناخته می گردد.

میزبان وب (Hosting) چیست؟


برای قرار دادن و ذخیره محتویات و فایلهایی که برای وب سایت خود تهیه کرده اید بر روی اینترنت نیاز به  مقداری فضای اینترنتی خواهید داشت که این فضا توسط شرکتهای میزبانی وب (Hosting) در اختیار شما قرار می گیرد.

در ایجاد یک وب سایت چه استانداردهایی باید رعایت شود؟

طراحی و ایجاد یك وب سایت نیازمند رعایت استانداردهایی است كه در صورتیكه به دقت و كامل رعایت نشود كلیه هزینه ای كه برای ایجاد سایت خود می كنید بی فایده خواهد بود.
در زیر فهرستی از این استانداردها قرار دارد:

بارشدن صفحه در زمان استاندارد
امكان حركت راحت در كل سایت
امكان پیدا كردن سریع مطلب توسط كاربر
جلب توجه كاربر
ایجاد رغبت برای مراجعه كننده به سایت جهت بازگشت مجددد
دارا بودن رنكینگ بالا در موتورهای جستجو گر
قابل استفاده بودن در كلیه مرورگرها
رعایت استانداردهای كدپیج فارسی و مشكل نداشتن با فونت

1-بازشدن صفحه در زمان استاندارد
2- امكان حركت راحت در كل سایت
3- امكان پیدا كردن سریع مطلب توسط كاربر
4- جلب توجه كاربر
5- ایجاد رغبت برای مراجعه كننده به سایت جهت بازگشت مجددد
6- دارا بودن رنكینگ بالا در موتورهای جستجو گر
7- قابل استفاده بودن در كلیه مرورگرها
8- رعایت استانداردهای كدپیج فارسی و مشكل نداشتن با فونت

اصطلاحاتی که در مورد وب سایتها بکار می رود به چه معنا است؟

در طراحی سایت اصطلاحاتی مرسوم است كه دانستن آن به شما كمك می كند كه بدانید برای چه چیزی هزینه پرداخت می كنید و این هزینه چه نفعی را برای سایت و تجارت شما به ارمغان خواهد آورد. در زیر فهرستی از این اصطلاحات را مشاهده میکنید.

Home Page : به اولین صفحه نمایشی هر سایت معمولا Home Page می گویند. اهمیت این صفحه از آنرو است كه اولین برخورد مخاطب شما با سایت شما از طریق این صفحه انجام می گیرد . از اینرو این صفحه علاوه بر آنكه معرف سلیقه شما می باشد مانند ویترین موجب معرفی بیزینس شما و جلب مخاطب شما می شود. از طرف دیگر فرم كلی این صفحه معمولا بعنوان قالب صفحات دیگر استفاده می شود و سرانجام اینكه این صفحه از دید موتورهای جستجوگر مهمترین صفحه است و باید به نوعی طراحی شود كه برای كلمات كلیدی مربوط به كار شما در موتورهای جستجو گر بیشترین امتیاز ممكن را بیاورد. از اینرو طراحی این صفحه از بقیه صفحات سایت شما مهمتر ، دقیقتر و زمانبر تر است.

سایت (صفحه) استاتیك: در طراحی یك وب سایت به صفحه ای استاتیك گفته می شود كه كلیه اجزا آن صفحه به صورت ثابت باشند و به كارهایی كه مخاطب انجام می دهد عكس العمل و پاسخ ندهد.

سایت (صفحه) داینامیك: در طراحی یك وب سایت به صفحه ای گفته می شود كه بعضی از اجزا تشكیل دهنده آن صفحه نسبت به اعمال كاربر ، عكس العمل یا پاسخ گرافیكی (یا غیر گرافیكی)بدهد و از این طریق مخاطب را به خود جلب كند و یا او را در استفاده ساده تر از سایت كمك كند. طراحی اینگونه صفحات به نسبت صفحات استاتیك زمان بیشتری نیاز دارد.

سایت (صفحه) برنامه نویسی شده: در طراحی یك وب سایت به صفحه ای برنامه نویسی شده گفته می شود كه به صورت برنامه (CGI‌یا PHP یا ASP) در سرور قرار گرفته باشد و خروجی هر صفحه در هربار توسط سرور و بنا به آن برنامه ایجاد شود. از اینرو خروجی صفحات كاملا به روز و مطابق نیاز مراجعه كننده خواهد بود. امروزه هیچ سایت معتبری در دنیا وجود ندارد كه تعداد از صفحات و یا تمامی صفحات آن حاصل برنامه نویسی نباشد.

طراحی انیمیشن Flash: امكانی گرافیكی است كه موجب جذابیت بیشتر سایت می گردد. بعضی از سایتها از این امكان جهت نمایش تیزر و یا فیلم تبلیغی در ابتدای سایت خود استفاده می كنند و یا كل سایت خود را بر اساس آن ایجاد می كنند كه علاوه بر هزینه بالا به علت حجم زیاد معمولا باعث می شود كه كاربر از سایت مایوس شود و همچنین از نظر موتورهای جستجو گر از ارزش سایت كاسته می شود. از اینرو استفاده آن به صورت مجزا و نه بعنوان قالب اصلی به شما پیشنهاد می گردد.

قالب یا Template : صفحات یك سایت در قالبی كلی طراحی می شود كه مطالب سایت در این قالب و در صفحات مختلف جای می گیرد. به این قالب كه طراحی كلی سایت را شامل می شود Template می گویند.

من هنوز چند سوال دارم که مایلم با شما مطرح کنم؟

جهت ارتباط با واحد پشتیبانی و دریافت پاسخ سوالات خود به اینجا مراجعه کنید